marec 19, 2017

Celjske košarkarice prvakinje WABA lige!

Košarkarice celjskega Athleta so dosegle izjemen uspeh. Postale so prvakinje mednarodne WABA lige. Celju so naslov priborile znova po 15-ih letih. V finalu so premagale bolgarsko ekipo Beroe Stara Zagora.

Celjske košarkarice pokazale znanje, odlično formo, željo in karakter in osvojile pokal lige WABA. (Foto: WABA)

Več, kot so upale sanjati
Finalni turnir najboljše četverice je bil v Podgorici v Črni gori. V sobotnem polfinalu je Athlete Celje premagal bolgarsko Montano s 85:74, tudi v finalu so padle Bolgarke, tokrat so bile Celjanke boljše od Beroe, z 61:57. Tako so si priborile svoj drugi naslov prvakinj WABA lige. »Niti v sanjah nismo pričakovali, da lahko osvojimo WABA ligo. Še enkrat se je pokazalo, da nimamo samo mlade in perspektivne, ampak tudi zelo karakterno ekipo. Od srca čestitam igralkam za vrhunski rezultat, prav tako strokovnemu štabu ter upravi kluba, ki opravlja veliko delo,« je po izjemnem uspehu dejal trener Celjank Damir Grgić. Najboljša strelka v finalu je bila Shante Evans s 16 točkami, pridala je še 12 skokov. Annamaria Prezelj je vknjižila 15 točk, ob tem so jo razglasili za najkoristnejšo igralko finalnega turnirja. (AD)