avgust 18, 2015

Celjski nogometaši vendarle do zmage

Nogometaši Celja so na šesti tekmi Prve lige Telekom Slovenije prvič zmagali. Sinoči so pred domačimi gledalci premagali Zavrč z 2:1.

Trenerju Simonu Rožmanu je po zmagi vidno odleglo. (Foto: NK Celje)

Zadela Vrhovec in Sunny
Prvi polčas se je na Areni Petrol končal brez zadetka. V drugem so v 63. minuti povedli nogometaši Zavrča. Le dve minuti kasneje je za izenačenje poskrbel Blaž Vrhovec. Zmago je pet minut pred koncem rednega dela pristreljal Sunny Omoregie.

Vztrajnost, potrpežljivost in delavnost poplačani
„Smo tako vztrajni, potrpežljivi in delovni, zato sem posebej vesel, da se je zadeva obrnila v naš prid. Doslej je bila problem realizacija, kapo dol fantom za drugi polčas, ko smo dejansko šli na glavo. Ta energija fantov je fascinantna, da ne popuščajo in vlečejo voz v pravo smer,“ je po tekmi povedal trener Simon Rožman, ki je prepričan, da se stvari počasi postavljajo na svoje mesto. Novo priložnost za dokazovanje bodo imeli Celjani v nedeljo, ko se odpravljajo na gostovanje k ljubljanski Olimpiji. Z zmago so se sicer lanskoletni državni podprvaki z zadnjega mesta na lestvici povzpeli na sedmo. (AD, MK)