januar 16, 2018

Ura bontona z Bojano Košnik

Ste se kdaj spraševali, ali smete na družabno prireditev zamuditi, pa kako se lotiti celega arzenala pribora za slavnostno pripravljeno mizo, kako se rokovati, kako nazdravljati, vikati ali tikati …? Na vsa ta vprašanja odgovarja strokovnjakinja za bonton ter poslovni in diplomatski protokol Bojana Košnik.

Strokovnjakinja za bonton ter poslovni in diplomatski protokol Bojana Košnik

Bojana Košnik je tudi avtorica knjige 24 ur poslovnega bontona ter številnih člankov na temo bontona in protokola. In zakaj potrebujemo bonton, marsikdo zamahne z roko in si reče »bonton pa ja obvladam, češ, kaj bi komplicirali ... pozdraviti pa ja znam …« Bojana Košnik, ustanoviteljica in direktorica podjetja Bonton, d.o.o., pravi: »Izkušnje me učijo, da znanje bontona zagotovo koristi in kamorkoli pridem, se odprejo nova vprašanja. Vedno smo lahko še boljši in spretnejši v komunikaciji. Bonton je nekaj, kar nam pomaga bolje razumeti druge, tako v domačem okolju kot tudi v poslovnem svetu. Ljudje smo različni in poznavanje pravil bontona in protokola nam omogoča, da smo bolj samozavestni v različnih življenjskih in poslovnih situacijah. To pa lahko pripomore k izboljšanju osebnosti, boljšemu poslovnemu uspehu in k še večji odličnosti vsakega posameznika.«

Se tudi vi kdaj znajdete v situaciji, ko vam poide potrpljenje in odreagirate na prvo žogo …? Pa bonton na cesti, koliko potrpljenja in strpnosti dejansko zmoremo Slovenci, ko čakamo v vrstah in pred semaforjem na cesti … Nič kaj dosti, pravi med drugim Košnikova, hitro smo na visokih obratih: »Veliko si znamo povedati in pokazati v avtomobilu … In pomagamo si celo s kletvicami naše bivše domovine, ker so pač bolj sočne …«
Več o bontonu za vsakdan in poslovnem protokolu v spodnjem posnetku radijskega srečanja s strokovnjakinjo Bojano Košnik. Gostila jo je Greta Kokot Rajkovič.