marec 11, 2019

Celjske košarkarice 13. pokalne prvakinje

Celjske košarkarice so po letu premora znova pokalne prvakinje. V včerajšnjem finalu so gladko, za 28 točk, premagale ekipo Ilirije. To je njihov trinajsti pokalni naslov v zgodovini kluba.

Veselje Celjank po novi osvojeni lovoriki. (Foto: Jure Banfi/KZS)

Sezone še ni konec
Zaključni turnir pokala članic je bil v Mariboru, na njem so se pomerile štiri najboljše ekipe. Košarkarice ŽKK Cinkarna Celje so v sobotnem polfinalu najprej premagale kranjski Triglav, z 80:70, v včerajšnjem finalu pa so bile boljše od Ilirije, s 95:67. Naziv najboljše igralke turnirja si je prislužila Američanka v celjskem dresu Chatrice Marie White, ki je v finalu zbrala 27 točk in 13 skokov. »Čestitke mojim puncam za zmago in čestitke Iliriji za odlično tekmo. Vesel sem, da se pokalni naslov vrača v Celje, prav tako pa je današnja zmaga potrditev našega dobrega dela v letošnji sezoni. Mi smo sedaj z mislimi že na finalnem turnirju regionalne lige, prav tako pa nestrpno pričakujemo zaključni del državnega prvenstva,« je po osvojenem 13. pokalnem naslovu dejal trener Celjank Damir Grgič. (AD)