V Šentjurju znova starodobniki

26.04.2018

Na razstavi bodo vozila različnih starosti in znamk.

V Šentjurju se bodo že 12. leto zbrala starodobna vozila iz vseh koncev Slovenije. Okoli 200 se jih bo predstavilo na šentjurski železniški postaji, občudovali jih bomo lahko tudi na panoramski vožnji po okoliških krajih.

Najstarejše kolo iz leta 1886
Člani Kluba starodobnikov Večno mladi Šentjur nadaljujejo ohranjanje dediščine naših prednikov. Bogato zbirko svojih vozil bodo ta petek postavili na ogled na XII. razstavi starodobnih avtomobilov in koles na Železniški postaji Šentjur. Predsednik kluba Franc Rataj pričakuje do okoli 200 vozil, največ avtomobilov, manjkalo ne bo niti starodobnih motornih koles, vmes se bodo našli tudi kakšen kombi, kolo ali vojaško vozilo. Na razstavi bomo videli vozila različnih starosti in znamk. "Najstarejši starodobniki bodo zagotovo segali v čase pred drugo svetovno vojno. V našem klubu je nastarejši starodobnik iz leta 1930, ki je v lastni člana Ferlež Rudija. Na razstavi bo možno videti tudi najstarejše motorno kolo Laurent Clement iz leta 1903, v lasti družine Šibal iz Ponikve. Med kolesi pa je v našem klubu najstarejše kolo Veloci 5 iz leta 1886," razlaga Rataj in dodaja, da imajo v društvu tudi veliko starih traktorjev, ki pa jih zaradi zahtevnega prevoza na razstavi najverjetneje ne bo prav veliko na ogled. Vozila pa bomo lahko na ta dan občudovali ne le na šentjurski železniški postaji, temveč tudi v okoliških krajih, kamor jih bodo lastniki popeljali na panoramsko vožnjo. Kod vse jih bo vodila pot, je Franc Rataj povedal v spodnjem posnetku. (SP)

Franc Rataj o panoramski vožnji
Štajerski val v sliki