julij 20, 2016

Priznanji občine Dobje ravnateljici in gasilcu

Julij je praznik občine Dobje. V spomin na 22. julij 1999, ko je Državni zbor sprejel zakon o njeni ustanovitvi. Vrhunec praznovanja bo v nedeljo, s podelitvijo priznanj zaslužnim občanom.

Šola in gasilski dom srce občine
Občina Dobje je z okoli tisoč prebivalci ena manjših v Sloveniji, a vseeno ne zmanjka ljudi, ki jih je ob vsakoletnem prazniku vredno izpostaviti in se jim zahvaliti za trud in čas, ki ga tako ali drugače namenijo za lokalno skupnost in za boljše življenje v njej. Letos bosta priznanji prejela ravnateljica Osnovne šole Dobje Suzana Plemenitaš in predsednik Prostovoljnega gasilskega društva Dobje Branko Uduč. »Oba puščata pomemben pečat v naši občini. Osnovna šola zelo dobro dela, kar dokazuje z več uspehi, letos je med drugim prejela Kumerdejevo priznanje. Gasilci pa so prav tako nepogrešljivi del naše občine. Ob tem je za njimi pomembna obnova gasilskega doma, praznovali so tudi 40-letnico,« razlaga župan Franc Leskovšek, ki bo dobitnikoma priznanji podelil na nedeljski slovesnosti. Izročil bo tudi sedem županovih priznanj, najuspešnejšim učencem. (AD)