maj 18, 2019

Slatinske košarkarice najboljše v državi

Rogaška Slatina je danes gostila finalni turnir državnega prvenstva za košarkarice kategorije U13. Na domačem parketu so slavila dekleta iz Košarkarskega društva Janina.

Slatinčanke so v finalu prepričljivo zmagale. (Foto: KD Janina)

V dvorani Janina v Rogaški Slatini so se za naslov državnih prvakinj potegovale članice ekip ŽKD Akson Ilirija, ŽKD Ježica, ŽKK Krka Novo mesto in domačega KD Janina.

Z zmago proti košarkaricam Krke so se Slatinčanke na finalni tekmi za prvo mesto pomerile z ekipo z ljubljanske Ježice. Na koncu so domačinke slavile z 59:39 in tako pred domačimi navijači osvojile naslov državnih prvakinj. Na tretje mesto prvenstva U13 so se uvrstile članice ŽKK Krka iz Novega mesta, ki so s 45:35 premagale ekipo ŽKD Akson Ilirija. Nekaj utrinkov s košarkarskega parketa najdete v spodnji fotogaleriji. (ŠV)