avgust 19, 2020

Celjani v 2. krog kvalifikacij za ligo prvakov

Nogometaši Celja so svoje evropske nastope začeli z odliko. V 1. krogu kvalifikacij za uvrstitev v prestižno ligo prvakov so s 3:0 premagali irskega prvaka.

Celjani bi morali nocojšnjo tekmo odigrati na domačem stadionu, a je niso, ker bi imeli Irci po vrnitvi iz Slovenije težave, ker nismo na zelenem epidemiološkem seznamu Irske. (Foto: NK Celje)

Tekma je bila na Madžarskem, dala je potnika v drugi krog kvalifikacij. Celjani so irsko ekipo Dundalk premagali s 3:0, prvi gol je v prvem polčasu, v 43. minuti tekme, dosegel Luka Kerin, drugega v 89. minuti Dario Vizinger in zadnjega tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom, v 95. minuti, Filip Dangubić.

Celjani se iz Budimpešte domov vračajo že nocoj, ob tem že imajo nasprotnika v drugem krogu kvalifikacij. To je norveški Molde, ki je s 5:0 premagal finskega prvaka KUPS Kuopio. Tekma bo prihodnji teden.

Še prej jih to soboto čaka prva tekma nove sezone državnega prvenstva, v knežje mesto prihaja Mura. (AD)