maj 5, 2021

Celjanke spet državne prvakinje v košarki

Košarkarice Celja so včeraj postale državne prvakinje. To je zanje že 17. naslov, deseti zapored. V finalu so premagale košarkarice iz Kranja.

Finale državnega prvenstva v ženski košarki je bil ponovitev že minulih številnih final, kamor se tradicionalno uvrščajo Celjanke in Kranjčanke. Košarkarice Cinkarne Celje so znova pokazale premoč nad ekipo Triglava, za osvojitev naslova so potrebovale le 3 tekme. Na vsaki so slavile. Še najbolj tesno je bilo včeraj, ko so zmagale le za 2 točki. V domači dvorani so tako že 17. v zgodovini Slovenije dvignile pokal državnega prvenstva. Dan po osvojitvi naslova se je Katja Žolgar pogovarjala s trenerjem Damirjem Grgićem, ki ga kmalu čaka še en izziv – evropsko prvenstvo z žensko košarkarsko reprezentanco: