november 11, 2019

Henrik Plank v Dubaju potrdil olimpijsko normo

Na paraolimpijskih igrah, ki bodo v Tokiu prihodnje leto, bomo navijali tudi za Šentjurčana, paraatleta Henrika Planka. Na minulem svetovnem prvenstvu za športnike invalide je osvojil 8. mesto in potrdil olimpijsko normo.

Henrik Plank je bil v Dubaju edini slovenski športnik. (Foto: FB)

Svetovno prvenstvo za športnike invalide je bilo v Dubaju, Henrik Plank je bil na njem edini predstavnik Slovenije. To je bila hkrati zadnja tekma tega leta za Šentjurčana. V metu diska se je uvrstil v finale, s tretjim rezultatom sezone, 15,94 metra, osvojil 8. mesto ter tako potrdil normo za paraolimpijske igre. »Po poškodbi je to pač največ, kar sem bil ta trenutek sposoben doseči. Sem zadovoljen. Napredek je, sedaj pa malo počitka,« je sporočil po tekmi. Paraolimpijske igre v Tokiu se bodo začele 25. avgusta prihodnje leto. (AD)