junij 7, 2022

Leon Sodin najboljši med karateisti iz 10 držav

Leon Sodin iz Karate kluba Obsotelje in Kozjansko je te dni v svoji kategoriji slavil na Balkanskem prvenstvu.

Mladi karateisti, drugi z desne je balkanski prvak Leon Sodin. (Foto: Štajerski val)

Člani Karate kluba Obsotelje in Kozjansko so se z Balkanskega prvenstva v karateju vrnili z zelo dobrimi rezultati. Leon Sodin je v svoji kategoriji "dečki 2010" premagal vse nasprotnike in že drugič zapored osvojil naziv balkanski prvak. Včeraj popoldne so mu v Rogaški pripravili sprejem. Pa je bilo v drugo lažje osvojiti naslov kot prvič? Tako nam je povedal o svojem rezultatu:

Pa je treba za naslov prvaka dolgo trenirati?

Na tekmovanju, kjer je sodelovalo skoraj 1300 karateistov iz 10-ih držav so se športniki iz Obsotelja in Kozjanskega odlično odrezali v ekipni preizkušnji - Filip Lotrič, Tilen Prah in Leon Sodin so osvojili tretjo mesto. Barve kluba so zastopali tudi Tilen Prah, ki je bil v posamečni tekmi v svoji kategoriji peti, nastopili sta tudi Ana in Lea Bele. (TMG)