marec 29, 2019

Naj športnika v Žalcu Timi Zajc in Lina Pušnik

Sinoči si v Žalcu razglasili najboljše športnike minulega leta. Naziva naj športnika sta se razveselila smučarski skakalec Timi Zajc in karateistka Lina Pušnik. Med ekipami so naziv najboljših znova osvojile odbojkarice iz Šempetra.

Takole so v Žalcu zaploskali najboljšim športnikom minulega leta. (Foto: Tone Tavčer)

Nagradili tudi zaslužna športna delavca
Naziv najboljšega športnika občine Žalec v letu 2018 si je prislužil Timi Zajc. Osemnajstletnik iz Hramš pri Galiciji je bil v preteklem letu državni prvak v smučarskih skokih, zelo uspešno pa je nastopal tudi v svetovnem pokalu. V ženski konkurenci so naziv najboljše športnice podelili karateistki Lini Pušnik. Njeni dosežki lanskega leta so med drugim 3. mesto na sredozemskih igrah v Tarragoni, 3. mesto na Balkanskem prvenstvu v Čačku in 11. mesto na svetovnem prvenstvu v Madridu. Že drugo leto zapored so si naslov najboljše ekipe prislužile odbojkarice Odbojkarskega kluba Spodnja Savinjska SIP Šempeter. Žalčani so sinoči nagradili tudi zaslužne športne delavce. Posebno priznanje za dolgoletno uspešno delo na področju športa sta prejela Anton Kitek iz Tenis kluba Liboje in Franci Naraks iz Planinskega društva Zabukovica. (NS)

Osemnajstletnik iz Hramš pri Galiciji je bil v preteklem letu državni prvak v smučarskih skokih.

Priznanje za naj športnico leta 2018 je v imenu Line Pušnik prevzela njena mama Cvetka Pušnik.
Šempetrske odbojkarice so naziv najboljše ekipe osvojile že v letu 2017.