oktober 1, 2018

Tim Gajser sezono končal tik pod stopničkami

Zmagovalec svetovnega prvenstva MXGP v motokrosu je bil znan že pred včerajšnjo zadnjo dirko. Suvereno je zmagal Nizozemec Jeffrey Herlings. Najboljši slovenski motokrosist, Makolčan Tim Gajser, je sezono končal na četrtem mestu. Na včerajšnji dirki je bil sicer drugi.

Tim Gajser je sezono začel s precej težavami zaradi poškodb, proti koncu pa je kazal vse boljo formo. (Foto: HRC

Makolčan sedemkrat na stopničkah
Italijanska Imola je bila zadnje prizorišče dirk svetovnega prvenstva elitne kategorije MXGP. Na njej je znova slavil Herlings, ki je tako v tej sezoni zmagal na kar 17 dirkah. Naslov podprvaka je osvojil Italijan Antonio Cairoli, tretji je Belgijec Clement Desalle. Tim Gajser je pred včerajšnjo dirko za njim zaostajal za 20 točk in tako še imel teoretične možnosti, da se v skupnem seštevku povzpne na stopničke. A drugo mesto v Imoli ni zadostovalo, saj je bil Desalle tretji. Makolčan je v tej sezoni, kjer so ga na začetku pestile poškodbe, skupaj osvojil 669 točk, štirikrat je bil drugi in trikrat tretji. Svetovno prvenstvo je končano, a Gajserja že to soboto čaka nova tekma – finalna dirka AMZS državnega prvenstva, ki bo v Radizelu. (AD)