junij 11, 2018

Tim Gajser v Franciji tretji

Motokrosist Tim Gajser je znova stopil na stopničke. Na dirki v Franciji je bil tretji. Za nekdanjega svetovnega prvaka v kategoriji MXGP so to tretje stopničke v sezoni. V skupnem seštevku je na šestem mestu.

Tim Gajser počasi izboljšuje formo. (Foto: HRC)

Motokrosist iz Makol je imel v začetku sezone velike težave s poškodbami, zato je nekaj tekem moral izpustiti. Zdaj počasi lovi staro formo. V kvalifikacijah tokratne dirke je bil peti. Na dirki je bil v prvi vožnjo četrti, v drugi tretji, kar je zadostovalo za osvojitev končnega tretjega mesta. „Gajserju se prvi start ni najbolj posrečil, kar ga je stalo visoke uvrstitve. Čeprav je napredoval na četrto mesto, pa je bila prednost vodilnih treh tekmovalcev zanj neulovljiva. V drugi vožnji je bil Gajser že na začetku v ospredju in je lovil vodilnega Cairolija. Herlings je začel slabše, a ga to ni ustavilo na poti do nove zmage. Pri borbi za vrh je najprej prehitel Gajserja, nato pa proti koncu dirke na istem mestu še Cairolija,“ so v AMZS o poteku tekme zapisali v sporočilu za javnost. Kaj je povedal Tim Gajser, pa prisluhnite v spodnjem posnetku. Po polovici prvenstva v skupnem seštevku močno vodi Nizozemec Herlings s 486 točk, drugi Italijan Cairoli jih ima 424. Tim Gajser je trenutno šesti, z 295 točkami. Naslednja dirka bo konec tega tedna v Ottobianu v Italiji. (AD)