september 1, 2023

Konec evropske poti za celjske nogometaše

Nogometaši Celja niso uspeli preskočiti četrtega, še zadnjega kroga kvalifikacij za evropsko konferenčno ligo. Napredoval je Maccabi, s 5:2.

Celjski nogometaši so uspešno preskočili tri kroge kvalifikacij, v četrtem pa naleteli na prevelik zalogaj. (Foto: NK Celje)

Na pvi tekmi četrtega kroga kvalifikacij je Maccabi iz Tel Aviva zmagal s 4:1, tako so imeli Celjani na sinočnji tekmi zelo zahtevno nalogo. Igrali so sicer na domačem stadionu Z'Dežele, čeprav ne ustreza vsem zahtevam za igranje na tako visoki ravni, so dobili dovoljenje Evropske nogometne zveze. V prvem polčasu so dominirali in povedli za gol, zadel je Matko.

V nadaljevanje pa so boljše stopili Izraelci, ki so v peti minuti drugega polčasa izid izenačili. Takšen je ostal rezultat tudi ob koncu tekme.
Zadnjo tekmo so odigrali na domači zelenici, pred domačimi navijači. (Foto: NK Celje)

Pred celjskimi nogometaši je zdaj nadaljevanje državnega prvenstva, kjer so trenutno povsem na vrhu lestvice. Že naslednja tekma bo prava poslastica, saj v nedeljo v Celje prihaja Maribor. Tekma bo ob 17.30. (AD)