avgust 27, 2015

Tina Trstenjak svetovna prvakinja v judu

Celjska judiostka Tina Trstenjak je na svetovnem prvenstvu v judu v Astani osvojila zlato medaljo v kategoriji do 63 kilogramov. Poleg kolajne si je priborila tudi vstopnico za olimpijske igre v Riu de Janeiru prihodnje leto.

25-letna Celjanka je pometla s konkurenco in postala svetovna prvakinja v svoji kategoriji. (Foto: Judo klub Z`dežele Sankaku)

Pometla s konkurenco
25-letna Trstenjakova, članica Judo kluba Z`dežele Sankaku, je do naslova svetovne prvakinje prišla v velikem slogu. Mlada Celjanka je na poti do zlata zmagala petkrat. Najprej je premagala Rusinjo Pari Surikatovo, nato Italijanko Edwige Gwend in v četrtfinalu Mongolko Munhzajo Tsedevsuren. V polfinalu je bila boljša še od Nizozemke Juul Franssen. V finalnem boju je suvereno opravila še z branilko naslova Francozinjo Clarisse Agbegnenou. Trstenjakova, ki je bila na lanskem svetovnem prvenstvu v Čeljabinsku bronasta, si je z zlato medaljo zagotovila tudi vozovnico za olimpijske igre v Riu de Janeiru prihodnje leto. (NS)